Den vidpovidalnosti.zavantazhennya

19 ЖОВТНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. У СУДИЛКІВСЬКІЙ ТГ ЗАПЛАНОВАНО ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ.

Влітку 2021 року Верховна Рада України ухвалила  Постанову  «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини».   Починаючи з 19 жовтня 2021 року,  у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини», в Україні щорічно відзначатиметься День відповідальності людини – державне свято України.  Мета відзначення Дня відповідальності людини –  якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

У Судилківській ТГ відбудуться заходи до Дня відповідальності людини. Рішенням виконавчого комітету Судилківської сільської ради від 13 жовтня 2021 року затверджено План заходів з відзначення у громаді Дня відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Гаврилишина.

З 10 до 22 жовтня у закладах освіти та культури громади відбудуться заходи в рамках Тижня відповідальності людини, планується проведення тематичних заходів, презентацій. Дискусій, лекцій, віртуальних подорожей, бесід про відповідальність та важливість обдуманих рішень і вчинків відповідно до Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. У ззсо буде організовано проведення форумів учнівського самоврядування з теми «Відповідальність починається з тебе».

Важливо пам’ятати нам усім, що кожен день  – це день відповідальних дій! І хай 19 жовтня стане  днем у році, коли ви похвалите себе за кожен прояв своєї особистої відповідальності.

//