file

Аліменти з військовослужбовця: що нового?

Усім відомо, що на період дії воєнного стану  військовим, які на даний час несуть службу у Збройних Силах України, виплачується додаткова винагорода в сумі 30 тис. грн.

Проте, донедавна, вищезазначена доплата не враховувалась до переліку видів доходів, з яких стягувались аліменти.

В п. 8  Постанови КМУ від 26.02.1993 року № 146 було зазначено, що з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених  відповідно  до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і  начальницького  складу  органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби,  співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться  з  усіх  видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення,  що  не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Тобто, аліменти стягувались лише з виплат, які мали постійний характер.

Проте, наразі Урядом постановою № 1263 від 11.11.2022 року були внесені зміни, відповідно до яких вищезазначені категорії осіб будуть відтепер сплачувати аліменти також з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

//