20621041 1252516361541939 6214480083523259320 n

Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння

5 серпня 2017 року на базі управління освіти та культури Шепетівської райдержадміністрації в рамках реалізації програми Трирівневої моделі профілактики правопорушень серед неповнолітнього населення на території Судилківської сільської ради на 2017-2020 роки розпочав роботу тренінг “Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння (ШСП)”. За результатами анкетування, проведеного працівниками Шепетівського відділення поліції, його учасниками стали 12 учнів – старшокласників Судилківської зош І-ІІІ ст. (відділ освіти та культури Судилківської с/р, ОТГ). Тренінг провела Дацко О. В., медіатор, тренер-фасилітатор, соціальний педагог Жмеринського нвк “ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія”. Основна мета – підготовка учасників до самостійного проведення шкільних медіацій у шкільних службах розв’язання конфліктів. Тренінг розроблений ГО “Інститут Миру і Порозуміння” з метою підготовки добровольців-школярів для допомоги учням більш ефективно вирішувати конфліктні ситуації. Першочергове завдання тренінгу :

 – формування команди;

– пошук підходів до розв’язання конфлікту;

– підготовка до організації та діяльності шкільних служб порозуміння (ШСП).

Заняття тренінгу насичені й цікаві. Форми роботи, запропоновані тренером Дацко О.В., спонукають дітей до діалогу, аналізу явищ, фактів щодо здійснення нових підходів та методів у профілактиці та попередженні правопорушень серед школярів. Діти активні у розв’язанні завдань та ситуативних вправ.

Завершення тренінгу та вручення сертифікатів 7 серпня. У вересні “сертифіковані” учні-медіатори продовжать роботу з представниками учнівського самоврядування навчальних закладів Судилківської сільської ради (ОТГ) з метою популяризації та поширення здобутих знань щодо попередження та розв’язання конфліктів.

       

//