УВАГА!
9 2

ЧИ ВИКЛЮЧАЮТЬСЯ ІЗ РОЗРАХУНКОВОГО ПЕРІОДУ, ЗА ЯКИЙ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ СЕРЕДНЬОДЕННА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ПРАЦІВНИКА ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ЙОМУ ДОПОМОГИ ПО ТИМЧАСОВІЙ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ, КАЛЕНДАРНІ ДНІ ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІЙСЬКОВОЮ АГРЕСІЄЮ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ, ЗАКРИТИМИ ДО ТА ПІСЛЯ 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ?

Обчислення середньоденної заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266.

Постановою Уряду від 02.12.2022 № 1350 до цього Порядку було внесено зміни, які набули чинності з 1 січня 2023 року. Зокрема, пунктом 3 Порядку передбачено виключний перелік поважних причин, за яких невідпрацьовані календарні дні виключаються із розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати. Період призупинення дії трудового договору внесено до переліку зазначених причин саме з 1 січня 2023 року.

Тобто, при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності за страховими випадками, які розпочалися після цієї дати, із розрахункового періоду виключаються календарні дні призупинення дії трудового договору. При розрахунку відповідної допомоги за страховими випадками, які розпочалися до 1 січня 2023 року, такі періоди не виключаються.