elektryka

Деякі заходи щодо стабілізації роботи об’єднаної енергетичної системи України

     У зв’язку з надзвичайною ситуацією в енергетичній системі, спричиненою збройною агресією Російської Федерації проти України:
     1. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям), Секретаріату Кабінету Міністрів України забезпечити у період до 31 грудня 2024 р. економію електричної енергії у приміщеннях зазначених органів та підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери їх управління, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, зокрема шляхом припинення використання кондиціонерів повітря, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території.
     Заходи, передбачені цим пунктом, не застосовуються до закладів охорони здоров’я, суб’єктів господарювання, для яких кондиціювання повітря є частиною технологічного процесу, а також технічних заходів організації дорожнього руху.
     2. Рекомендувати до 31 грудня 2024 р.:
Апарату Верховної Ради України, Офісу Президента України, Державному управлінню справами, органам судової влади, Офісу Генерального прокурора, правоохоронним органам, іншим державним органам, Національному банку, Національній академії наук та національним галузевим академіям наук, органам місцевого самоврядування забезпечити економію електричної енергії у приміщеннях зазначених органів та установ, а також підпорядкованими їм органами, підприємствами, установами, організаціями, зокрема шляхом припинення використання кондиціонерів повітря, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території та освітлення зовнішньої реклами; органам місцевого самоврядування обмежити освітлення вулично-дорожньої мережі та парків.

     Заходи, передбачені цим пунктом, не застосовуються до закладів охорони здоров’я, суб’єктів господарювання, для яких кондиціювання повітря є частиною технологічного процесу, а також технічних заходів організації дорожнього руху.
     3. Керівникові робіт з ліквідації наслідків воєнної надзвичайної ситуації державного рівня в електроенергетичних системах вживати інших заходів, необхідних для стабілізації ситуації в об’єднаній енергетичній системі України.
     4. Установити, що заходи економії електричної енергії, передбачені цим розпорядженням, не застосовуються до електричної енергії, яка виробляється на власних енергогенеруючих установках споживачів для їх власних потреб.
     5. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні акти у відповідність із цим розпорядженням.

//