УВАГА!
449613132 462374306512740 2244598749722935903 n

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ!

 
✅ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ розпочав заходи в рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається 28 липня. З цієї нагоди заклад має на меті організувати, зокрема, безкоштовне тестування серед наших працівників та населення області на вірусні гепатити В та С.
ℹ️ Щоб скоординувати дії та послідовність кроків сьогодні заступник генерального директора Наталія Ткачук провела нараду із керівниками відокремлених структурних підрозділів установи.
📑 Вона нагадала, що нещодавно Уряд затвердив операційний план на 2024-2026 рр. для втілення Держстратегії з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам В та С на період до 2030 року. Цей документ розробили спільно Міністерство охорони здоров’я України за участі фахівців Центр громадського здоров’я України та широкого кола партнерів.
❗️Основною функцією нашої установи, відповідно до плану, є моніторинг та роз’яснення людям про небезпеку цих хвороб. Бо саме вони можуть бути факторами ризику виникнення онкології та цирозу печінки. З огляду на збільшення кількості випадків онкологічних хвороб, зростає й увага до запобігання поширенню вірусних гепатитів.
📈 Зокрема, у Хмельницькій області минулоріч зафіксовано найвищий рівень онкозахворюваності за попередні 15 років. Одним із положень згаданого плану є скринінг на вірусні гепатити В та С.
📊 За статистикою, кожна 3-тя людина в світі інфікована цими захворюваннями, проте не знає про це. Тому тестування входить до пакету безкоштовної медичної первинної допомоги. Нам потрібно популяризувати цю інформацію серед мешканців Хмельниччини і довести, що щорічне тестування не займає багато часу, але вбереже людей від можливих небезпек зараження вірусними гепатитами В та С.
🤓 Більше про небезпеку вірусних гепатитів читайте на офіційному сайті https://km.cdc.gov.ua/news/virusni-gepatyty/