uvaga

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ! «ОБЕРЕЖНО: ЛІД!»

Всі повинні розуміти, яку небезпеку криє у собі крига. Особливо коли зимова пора супроводжується частими перепадами температури. Відтак, крига може будь-якої миті розколотися під ногами необачного шукача «пригод».

Комісія з питань ТЕБ та НС Судилківської сільської ради закликає громадян бути пильними і дотримуватися правил безпечної поведінки на льоду. Особливо це застереження стосується дітей та любителів риболовлі.

Тож для своєчасного попередження можливих нещасних випадків на льоду старанно дотримуйтесь наступних правил: не катайтесь на ковзанах і санчатах, якщо вам не відома товщина льоду; переходьте по льоду тільки у вказаних місцях; не підходьте близько до ополонок, проталин; огороджуйте гілками ополонки, проталини; не проходьте через ділянки битого, колотого льоду.

Переправлятися через замерзлі водоймища слід тільки перевіривши міцність льоду. При цьому його товщина повинна бути: для пішоходів – не менше 5-7 см, для вантажної машини – не менше 25-55 см. Ковзанку на льоду слід відкривати при товщині льодового покриву не менше 25 см.

ЯКЩО ПРОВАЛИЛИСЯ під лід, миттєво розставте руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні, голосно кличте на допомогу, намагайтесь упертися ногами в дрібки льоду позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.

НАДАЮЧИ ДОПОМОГУ ПОСТРАЖДАЛОМУ, наближайтесь до місця пролому льоду поповзом, подайте постраждалому жердину, дошку, мотузку, пояс і обережно тягніть його до берега; використовуйте будь-які предмети, що мають додаткову плавучість; після вилучення постраждалого із води перенесіть його як можна скоріше в тепле місце, переодягніть в суху білизну, дайте тепле пиття, викличте швидку допомогу.

 Для любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Пам’ятайте, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя. Перш, ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Найбезпечніша – не менше ніж 7 см для однієї людини. Для групи людей – від 15 до 17 см.

 Не робіть поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5-6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати і бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Беріть і собою мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці.

Пам’ятайте: дотримання елементарних правил безпечної поведінки на льоду допоможе зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч.

Не забуваймо роз’яснювати ці правила дітям.

 Здоров’я всім!

//