УВАГА!
Hurtovynaunnamed file 12

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ! ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ!

В Україну прийшли снігопади та морози, усі вже стикнулися зі складністю пересування вулицями та транспортом за таких умов. Кілька порад, щоб захистити себе від негоди і залишитися здоровими та неушкодженими, не завадить!
 

  1. Тримайте тіло в теплі!

Як це не банально, але перший крок для того, щоб залишитися живим та здоровим у період сильних снігопадів – це тепло вдягатися та взуватися.

Одяг має бути теплий, щоб людина не мерзла, і щільний, щоб вітер та сніг не мали можливості забратися за комір. При цьому, через те, що під час снігопадів пересуватися й так не просто, бажано, щоб одяг не сковував рухів.

І не забувайте вдягати рукавички, саме рукавички (не пальчата).

Взуття також має бути теплим, бажано, ще й водонепроникним. Якщо ж ні – то застосуйте засіб для взуття з водовідштовхувальним ефектом.

  1. Бережіть шкіру від морозу!

Взимку шкіра найбільш страждає від морозу на вулиці і пересушеного повітря в приміщенні.

Перепади температури впливають на роботу кровоносних судин шкіри: на морозі вони різко розширюються, намагаючись зігріти організм, а в приміщені після повернення з вулиці – звужуються. Ці перепади погіршують кровообіг та обмін речовин й негативно впливають на загальний стан шкіри, а особливо – на обличчя та руки.

Для того, щоб захистити шкіру, необхідно не менше, ніж за годину до виходу на вулицю, зволожувати її густими кремами жирної текстури, які мають захисні функції.      Також лікарі радять взимку умиватися прохолодною, а не гарячою водою, тому що різкі зміни температур сушать та подразнюють шкіру.

  1. Плануйте заздалегідь вихід з дому.

Коли збираєтеся вийти з дому у негоду, то плануйте час з урахуванням можливих колапсів на дорозі, затримок громадського транспорту, уповільненого руху. Виходьте заздалегідь.

  1. Будьте уважні та обережні!

В негоду значно збільшується кількість ДТП. І якщо водій захищений металевим щитом, то пішохід не має жодного додаткового захисту.

Видимість як у водія, так і у пішохода дуже погіршується в дощ чи снігопад, особливо вночі. Асфальт перетворюється у дзеркало, яке просто відбиває світло фар.

А взимку, в умовах ожеледиці, гальмівний шлях у автомобілів збільшується в 2-4 рази. Крім того, машину може занести, і вірогідність аварій значно збільшується.

У негоду пішоходам потрібно бути вкрай уважними та обережними під час перетину дороги.

  1. Для водіїв!

Рухайтеся плавно, остерігайтеся крутих підйомів.

Не розганяйте автівку різко,  не проводьте різкого гальмування. .

Тримайте дистанцію під час руху.

Скажіть «ні»  розмові по  телефону під час поїздки.

Подбайте про лопату, щоб за потреби розгребти сніг.

Якщо не можете дати раду самі, то  викличте рятувальників, чітко заявивши про місце, де ви зупинилися, постарайтеся «прив’язатися» до якогось орієнтиру: найближчого населеного пункту, АЗС, пагорба, лісу і т.п.

(за матеріалами Інтернет-видань структ.підрозділів ЦЗ населення).

БЕРЕЖІТЬ ДІТЕЙ, ПОДБАЙТЕ ПРО ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ!

ЗДОРОВ’Я МІЦНОГО ВСІМ!