Zastavna

До уваги населення! Збережемо первоцвіти!

Первоцвіти – перші квіти весни, її окраса. Вони користуються великим попитом серед населення.  Заради наживи або хвилинного задоволення люди безжалісно зривають їх, знищують цілими галявинами. Ці рослини знаходяться на межі зникнення та занесені до Червоної книги України.

Виконавчий комітет Судилківської сільської ради інформує про те, що  у весняно – літній період на території України проводиться посилення заходів державного контролю щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України. Будь-який їх збір або пошкодження суворо забороняється.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нагадує, що здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують законодавство України. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

Шановні жителі Судилківської ОТГ! Дуже важливо у весняні дні спрямувати зусилля кожного з нас  щодо захисту перших лісових квітів. Погодьтеся, після відвідин лісу краще принести з нього гарний настрій, спогади про тишу та аромат цілющого весняного повітря, напоєного чарівними квітами. Найкрасивіші квіти там, де вони ростуть і милують  око.  Давайте разом берегти красу рідного краю, адже «жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме» (Сенека).

//