житлові субсидії

До уваги отримувачів субсидії!

 Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

 Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг,а лише частину платежу,яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

 Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій,затвердженого постановою КМУ від 21.10.19995р.№848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива»,житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому КМУ.

 Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії, за встановленими формами.

 Відповідно до п.14 Положення житлова субсидія не призначається ,якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг,строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

 Для призначення житлової субсидії необхідно своєчасно здійснювати оплату спожитих житлово-комунальних послуг. Крім того,існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг. Разом з тим ,за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії,на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства (з урахуванням обставин,які склалися).

 Постановою КМУ від 25.03.2020р. №247 «Про особливості надання житлових субсидій»,передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб,яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином (врахування до їхнього доходу під час призначення субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати , яку вони отримували за попереднім місцем роботи).  

Усім одержувачам, яким була призначена субсидія з 01.05.2020 (в тому числі, у кого в літній період субсидія становила “0”), в жовтні 2020 року субсидія  на опалювальний період буде розрахована автоматично.

Звернутись  за  призначенням  субсидії  з  жовтня  необхідно лише:

  • якщо в домогосподарстві відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб;
  • якщо субсидія була припинена (у тому числі за заявою про перехід на пільги);
  • якщо відбулись зміни у складі сім`ї (сімейному стані) члена домогосподарства;
  • орендарям, у яких закінчився термін оренди житлового приміщення.

Подати заяву можна, не виходячи з дому, онлайн.

 

Управління соціального захисту населення

//