УВАГА!
Komu z otrymuvachiv zhytlovyh subsydij potribno zvernutysya za pryznachennyam

Кому з отримувачів житлових субсидій потрібно звернутися за призначенням / продовженням виплат

З травня житлові субсидії на наступний період більшості одержувачів призначено автоматично до 30 квітня 2025 року (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств).

Водночас серед субсидіантів є певні категорії громадян, яким субсидію з 1 травня може бути призначено за їхнім зверненням із заявою та декларацією про доходи та витрати.

Житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • заявник орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

На підставі звернення надається житлова субсидія на неопалювальний сезон і особам, яким на опалювальний період субсидію було розраховано в розмірі 0,00 грн.

Крім того, для продовження отримання виплат потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду України із відповідною заявою та документами отримувачам житлових субсидії та пільг, які станом на 24 лютого 2022 році проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги (постанова Уряду від 08.05.2024 521) і яким виплати здійснювались за особливим порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”.

Довідково

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.