СОНЯШНИК

Про красу вроди і природи

Буває, часом сліпну від краси…

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво? (Л.Костенко)

Ви бачили мільйони сонць у літню пору? Коли земля буяє пишним зелом, посміхаються блакиттю небеса, яскравіє сонечко над нивами, – саме такої пори розпускаються дивовижні квіти, жовтогарячі пелюстки яких виграють золотом.

Це соняшник – символ Сонця, символ Дня пам’яті захисників України, символ праці й достатку, сили і доброботу, тепла і світла, почуттів та одкровення. «Квітка сонця» упродовж дня повертає за небесним світилом свою горду голову.

Як тільки не називали цю квітку: мексиканською квіткою, перуанською хризантемою, індійською золотою квіткою і американською хризантемою. Але поступово ці назви майже у всіх народів були витіснені. Їх замінили слова з коренем «сонце».

Ми, українці,  називаємо цю квітку – СОНЯШНИК!

Кажуть, якщо покласти квітку соняшника під подушку на ніч, можна побачити пророчий сон, тому соняшник називають квіткою одкровення. А якщо зробити  світлину з цією квіткою у колі друзів чи індивідуально, то залишиться гарний спогад аж до наступного літа і не просто залишиться, а зігріватиме душу довгими зимовими вечорами.

Люди здавна вірили у добру силу цієї рослини, і ми сьогодні віримо у її добрі магічні властивості. Лишень подивіться на світлини, яке поєднання краси чарівної української вроди і дивовижної української природи! Зі святом, українці!!!

//