uvaga

«Програма підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017 – 2021 роки»

В Хмельницькій області з 2017 року реалізовується «Програма підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017 – 2021 роки», затверджена рішенням сесії обласної ради від 23.03.2017 року № 22-11/2017. У рамках реалізації цієї Програми розроблено заходи, виконання яких забезпечить ефективне споживання енергоресурсів, їх економію, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню якості життя населення.

Дієвим механізмом вирішення проблеми підвищення енергетичної ефективності є стимулювання, заохочення та надання матеріальної підтримки власникам квартир у багатоквартирних житлових будинках, фізичним особам- власникам приватних будинків та ОСББ/ЖБК як юридичним особам (далі – Позичальники) шляхом часткового відшкодування за кредитами, отриманими Позичальниками на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у банківських установах шляхом впровадження механізму підтримки Позичальників за рахунок коштів обласного бюджету.

У рамках реалізації Програми розроблено механізм стимулювання Позичальників на території Хмельницької області, крім міст обласного значення, до впровадження енергозберігаючих заходів шляхом відшкодування з обласного бюджету частини отриманих кредитів.

Відшкодування 10% від тіла кредиту здійснюється в межах кошторисних призначень, виділених на зазначені цілі протягом одного бюджетного року:

власникам квартир у багатоквартирних житлових будинках та фізичним особам-власникам приватних будинків (не більше 10000,00 гривень);

ОСББ/ЖБК як юридичним особам (не більше 10000,0 гривень в розрахунку на одну квартиру).

Цілі кредитування, які підпадають під відшкодування з обласного бюджету за банківськими кредитами Позичальникам, по всій території Хмельницької області, крім міст обласного значення, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 №1056 „Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження” та порядком використання коштів обласного бюджету, що виділяються на відшкодування з обласного бюджету частини відсотків по кредитах, залучених фізичними особами, ОСББ, ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів, що затверджений рішенням Хмельницької обласної ради від 27 вересня 2017 року № 53-15/2017.

Відшкодування тіла кредиту надається Позичальникам одноразово на кредити, які отримані на зазначені цілі в період з 01 січня по 31 грудня поточного року у національній валюті за рахунок коштів обласного бюджету на відповідний рік. Наразі банком-партнером Програми є АТ «Ощадбанк». У разі збільшення банків-партнерів, територіальні громади буде повідомлено

додатково.

//