Bez nazvanyya

Ринок праці Хмельниччини

У січні-вересні 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 19,4 тис. громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували 2 536 роботодавців. В базі даних налічувалось 10,7 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив 9286 гривень на одну вакансію.
Більше 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих товарів, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів.
Крім того, існує потреба у робітниках найпростіших професій, а саме:підсобні робітники, двірники, вантажники, охоронники тощо.
За 9 місяців 2023 року:
– працевлаштовано 6,7 тис. осіб;
625 людей було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
880 осіб проходили професійне навчання;
314 громадян отримали ваучер на навчання.
За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розширення свого бізнесу 84 особам та 8 грантів – учасникам бойових дій та членам їх сімей, які будуть провадити або вже провадять
підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.
Станом на 1 жовтня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб, в тому числі 102 учасники бойових дій, 217 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. В базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалося 2847 вакансій.
Серед безробітних:
73,6% – складали жінки;
49,0% – мешканці сільської місцевості;
22,6% – молодь віком до 35 років.

//