9bfa090f10eb4341f1a9a9eec80f0a4d

Ринок праці Хмельниччини за березень

Станом на 1 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,6 тис. осіб, в тому числі 212 учасників бойових дій, 936 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Серед безробітних:

78 % – жінки;

43,5 % – мешканці сільської місцевості;

25,1% – молодь віком до 35 років.

У січні-березні 2024 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 9,6 тис. громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували 2140 роботодавців. В базі даних Хмельницької ОСЗ налічувалось 7,1 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив 11 316 гривень на одну вакансію.

Більше, як 50% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Найбільший попит на працівників спостерігається в переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, сільському виробництві. Затребуваними залишаються такі професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих товарів, листонош, операторів поштового зв’язку, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій, а саме: охоронниках, двірниках, вантажниках, підсобних робітниках та інших.

З початку року, за сприяння обласної служби зайнятості, працевлаштовано 2,4 тис. осіб, залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 651 особа, організовано професійне навчання для 431 громадянина, а також 257 осіб отримали ваучер на навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розширення свого бізнесу 120 громадянам та 14 грантів – учасникам бойових дій та членам їх сімей, які будуть провадити або вже провадять підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

//