sem1

СЕМІНАР КЛУБНИХ ПРАЦІВНИКІВ У СЕЛІ ГОРОДИЩЕ: ПАМ’ЯТКООХОРОННА ТА МУЗЕЙНА РОБОТА

Нестримно спливають століття…Щодалі від нас епоха, то менше ми знаємо про неї, тим важче нам зрозуміти життя й інтереси людей тих часів. Але кожна епоха залишає свідків, що красномовно розповідають нам про неї. Ці свідки – пам’ятки культурної спадщини, які найміцніше протистоять натискам часу, та музеї, які виконують функцію історичної памʼяті українського народу. У музейних добірках нагромаджено унікальні творіння матеріальної і духовної культури нації. Тому-то одним з найголовніших питань, які були висвітлені на семінарі з працівниками культури клубного типу Судилківської сільської ради, саме памʼяткоохоронна та музейна робота.
Семінар відбувся 13 вересня 2023 року на базі Городищенського сільського будинку культури під керівництвом спеціаліста з питань культури Валентини ГАЛІМСЬКОЇ. У семінарі взяв участь староста сіл Городище, Пашуки Дубінчук Юрій Іванович, який виступив з інформаційною довідкою про село.
Бібліотекар Городищенської сільської бібліотеки Надія Бондар провела презентацію «Городище село моє на карті краплина, а в моєму серці океан» та провела екскурсію до об’єктів культурної спадщини за видом «архітектура» і «містобудування» – Кармелітського монастиря (ХУІІІ ст.), Миколаївської церкви (1860-1880 р.р.), пам’ятки археології – Староруського городища (ХІІ-ХІІІ ст.), місцевих пам’яток історії, які розташовані на території села.
Працівники культури мали можливість відвідати музей історії села Городище у місцевій школі, де учні підготували цікаву екскурсію, за що щира подяка.
Проведено підсумки обласного огляду-конкурсу серед клубних закладів територіальних громад «Кращий клуб і будинок культури в сільській місцевості – 2023». Переможцями першого туру огляду-конкурсу стали Хролинський та Полянський сільські будинки культури. Конкурсні матеріали переможців будуть надіслані у Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва для участі у ІІ (заключному) турі.
Крім того, в ході семінару акцентовано увагу керівників закладів культури на нематеріальній культурній спадщині; на дотриманні протипожежного та санітарного стану у клубних закладах.
Завершився семінар виробленням методичних рекомендацій відповідно до теми зустрічі.
bibl gorod gorod2 sem
//