20211116 140437 scaled e1638202455548

Шепетівські податківці продовжують активно роз’яснювати законодавчі новації

В листопаді поточного року начальником Шепетівської ДПІ Валентиною Ординською спільно з працівниками Шепетівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб та Шепетівського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Хмельницькій області проведено зустрічі з більше як двадцятьма підприємцями району, які за результатами аналізу віднесені до категорії із можливими порушеннями податкового законодавства. Під час спілкування з підприємцями обговорено показники результатів їх діяльності, рівень виплачуваної заробітної плати, кількість найманих осіб, задекларовані обсяги доходів та сплачених до бюджету податків та шляхи їх виходу із категорії ризикових.

Підприємцям роз’яснено наслідки недотримання вимог податкового законодавства, законодавства щодо адміністрування єдиного внеску та з інших питань, контроль за дотриманням яких покладено на ДПС. Податківці звернули увагу роботодавців, що заробітна плата має виплачуватися на рівні не менше мінімальної. Нагадали, що у листопаді її розмір становить 6000 гривень, а у грудні підвищується до 6500 гривень.

Валенина Ординська нагадала, що з 1 січня 2021 року функціонує єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску, який платники податків за бажанням можуть використовувати для сплати грошових зобов’язань.

Валентина Ординська поінформувала кожного відвідувача про Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, який затверджено наказом Міністерства фінансів України  від 3 вересня 2021 року №496. Вона зауважила, що документи, які підтверджують облік та походження товарів – це Форма ведення обліку товарних запасів, встановлена додатком до Порядку, та первинні документи.

Під час зустрічей Валентина Ординська щоразу наголошувала, що в умовах обмежувальних протиепідемічних заходів необхідно максимально використовувати формат дистанційного спілкування та електронних сервісів ДПС. Для того, щоб платники були обізнані в останніх змінах законодавства, податкова служба використовує соціальні мережі, де можна отримувати інформацію з офіційних сторінок як ДПС України, так і Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Особлива увага приділялась питанню щодо одноразового декларування. Акцентувалось, що зараз, коли триває податкова амністія і декларація з добровільного декларування подається лише в електронному вигляді, питання використання електронних сервісів є дуже актуальним.

//