Buling.unnamed

#Школа без булінгу

Шановні пані та панове!

У лютому цього року на теренах Хмельниччини стартував соціальний проект «#Школа без булінгу». Мета якого – формування безпечного середовища в закладах освіти та толерантних стосунків у суспільстві, здатності до успішної соціалізації підлітків в суспільстві, правильного реагування на його прояви в освітньому середовищі. Створення безпечного освітнього простору. Так, були проведені круглі столи, за підсумками яких напрацьовано спільний план дій, а також пропозицію про внесення відповідних змін до напрямів та заходів обласної цільової соціальної програми «Молодь Хмельниччини» на 2021 рік, яка пізніше була затверджена рішенням обласної ради від 08 квітня 2021 року № 34-4/2021. Зокрема, розділом 10 «Запобігання та протидія проявам булінгу серед молоді» передбачено:

«10.1 Проведення заходів, спрямованих на впровадження системного підходу в протидії булінгу серед молоді, що сприяє безпечному освітньому середовищу; розробка занять з протидії булінгу для учасників освітнього процесу закладів освіти з урахуванням управлінського (аналіз, інформування, визначення обов’язків) та просвітницького аспектів (анонімне анкетування, проведення фокус групи, тренінги, акції).

  • Організація та проведення культурно-масових, спортивних заходів, передбачених пробаційними програмами.
  • Реалізація соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу».

Шановні колеги, сьогодні ми не повинні стояти осторонь теми булінгу. Важливим та дієвим кроком в цьому є правове виховання як вагомий аспект будь-якої правової держави, основними цілями якої є навчити дітей правових знань, формувати громадську культуру, засновану на повазі до прав і свобод людини, необхідності суворо дотримуватися вимог закону. Ми маємо спільно з батьками та педагогами брати активну участь як у навчальному, так і у виховному процесах, виховувати повагу дітей один до одного, до своїх рідних та вчителів. Разом з тим, увага має бути закцентована на патріотичному вихованні дітей, популяризації здорового способу життя, занять спортом та участі у різноманітних фестивалях та конкурсах.

Додатково інформуємо, що за результатами проведення заходів попереднього етапу соціального проекту «#школа без булінгу» створено інформаційний фільм з даної тематики. Так, у цій 30-ти хвилинній кінострічці розкриваються найбільш використовувані дійові підходи до протидії булінгу з урахуванням досягнень педагогічної практики і освітянського досвіду. Фільм можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/0bSjBk4, або завантажити його на цифровий носій в відділі організаційного та кадрового забезпечення виконавчого апарату обласної ради (формат файлу «*.mp4», розмір 4,93 ГБ). Отож, просимо вас розглянути можливість щодо його максимального поширення серед учнівської молоді. Зокрема, використання для колективних переглядів з подальшим їх обговоренням під час проведення виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

//