ACHS

СТОП! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

     Відповідно до оперативної інформації Головного управлінняДержпродспоживслужби в Київській області було встановлено діагноз наафриканську чуму свиней в с. Страхолісся Іванківської селищної територіальної громади Вишгородського району Київської області. Африканська чума свиней – високо контагіозна хвороба свиней, щохарактеризується гарячкою, геморагічним діатезом, значними крововиливами, високою смертністю. Економічні збитки, заподіяні захворюванням, надзвичайновеликі внаслідок майже 100%-ї загибелі хворих тварин, вимушеного знищеннявсіх свиней в епізоотичному осередку та на загрозливій території, а також витратна проведення довготривалих карантинно-обмежувальних та ветеринарно- санітарних заходів.

     Що необхідно робити в господарствах при виявленні хвороби?
     В умовах прогресуючого погіршення ситуації з АЧС в Україні будь-які аномалії в поведінці свиней чи ознаки захворювання (не кажучи про випадкизагибелі), слід розглядати як ймовірний спалах АЧС і терміново повідомити проце ветеринарного спеціаліста. Ознаки хвороби, число вражених або загиблихтварин можуть бути надзвичайно розмаїтими в залежності від шляхів, дозизараження та інших обставин і не завжди відповідають типовому опису перебігуцього захворювання. Послідовність дій власників та подальших дій та заходів з боку держави регламентується відповідною інструкцією і розробленими для такихвипадків планами дій. Про необхідні заходи, у разі обґрунтованості підозри, самотужки вийти з цієї ситуації лише додатково її ускладнять та сприятимуть подальшому поширенню інфекції і можуть бути кваліфіковані як злочин з відповідними до його тяжкості процесуальними наслідками.

      Які заходи профілактичного характеру треба проводити, щоб уникнутизахворювання?
 –  Найважливіше, це зрозуміти та правильно оцінити суть цієї небезпеки. Особливо це стосується приватних господарств, де в силу певних обставин немає можливості належним чином облаштувати свій хлів та відсікти контакти свиней з зовнішнім світом, проводити дезінфекцію транспорту, міняти одяг та вчиняти інші профілактичні дії. Тому ризики в таких господарствах більші, ніж там, де свиней утримують на належному організаційному та технологічному рівні.
     Щоб максимально запобігти зараженню своїх тварин вам необхідно дотримуватись наступних правил:
– Тримайте тварин у закритих приміщеннях і не випускайте їх на вигули.
– Обов’язково повідомте про наявність у вас свиней свого дільничного лікаря ветеринарної медицини, який зробить щеплення тварині проти класичної чуми свиней.
– Закуповуйте доброякісні корми лише на офіційних ринках та вимагайте від продавців супровідні документи, що гарантують якість, безпечність та місце походження корму.
– Не згодовуйте тваринам корми без попередньої термічної обробки.
– Регулярно здійснюйте обробку ваших тварин проти комах та кліщів.
– Регулярно та комплексно боріться з мишовидними гризунами
– Зберігайте високу культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевозити живих та забитих тварин без ветдокументів.
– Здійснюйте подвірний забій тільки з дозволу державної служби ветеринарної медицини.
– По можливості утримуйтесь від приватних поїздок до країн та зон, в яких зареєстровано африканську чуму свиней, ні в якому разі не перевозьте з неї тварин та продукцію тваринного походження.
– Ні в якому разі не купуйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі, воно може бути небезпечним !!!
                                                                                    Головний спеціаліст Шепетівського районного управління
                                                                                                      ГУ ДПСС в Хмельницькій області В.Савіцький

//