image

У вересні на Шепетівщині зафіксовано у 8 разів більше хворих на COVID-19, ніж у серпні

Аналіз статистичних даних свідчить, що Хмельницька область пришвидшено наближається до «червоної» зони карантинних обмежень. У порівнянні з серпнем 2021 року, у вересні кількість хворих на COVID-19 зросла майже у 5 разів. Якщо у липні було зафіксовано 329 випадків захворювання, у серпні — 1163, то у вересні цю недугу діагностували у 5794 осіб. У тому числі, у 624 дітей та 84 медичних працівників (порівняно із серпнем захворіли у 12 разів більше дітей та у 5,5 разів більше медпрацівників). Протягом вересня від «COVID-19» одужали 1819 громадян, проте від ускладнень померли 87 мешканців краю. 

Що стосується Шепетівщини, то в вересні зареєстровано 290 випадків захворювання, що, в порівнянні з серпнем, у 8 разів більше (36 випадків в серпні). Серед захворівших коронавірусну хворобу виявлено в 28 дітей та 9 медичних працівників. Зафіксовано також 7 летальних випадків. Як бачимо, ситуація щодо захворюваності стрімко набирає обертів, за 6 днів жовтня вже виявлено 133 випадки COVID-19.

Лікарі нагадують, що запобігти важкому перебігу COVID-19 або смерті від його ускладнень допоможе саме вакцинація. Зокрема, за вересень мешканці Хмельницької області зробили 102201 щеплення. Від початку вакцинальної кампанії, станом на 6 жовтня, одну дозу вакцини отримали понад 220 тисяч громадян, дві дози – понад 173 тисячі краян. 

Да даними КП «КНП Шепетівський  центр первинної медико-санітарної допомоги”, станом на 06.10.2021 року, одну дозу вакцини отримали 13509 осіб, завершили курс вакцинації (отримали 2 дози)  10321 чоловік, що становить понад 14% від загальної кількості населення району. Нині вакцини  як на Хмельниччині, так і на Шепетівщині вистачає в повному обсязі і можливість вакцинуватися є.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 можна через свого сімейного лікаря, або ж зателефонувати безпосередньо до реєстратури медичного закладу, де діє пункт щеплення. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/.

Запам’ятайте: карантин ніхто не відміняв, а  самоізоляція та уникнення соціальних контактів дозволить уповільнити поширення гострої респіраторної хвороби. Завжди одягайте маску в громадських будівлях та спорудах, в громадському транспорті тощо. Навіть якщо Ви перехворіли корона вірусною хворобою COVID-19, це не є приводом розслаблятися, періодично реєструються випадки повторного інфікування. Будьте соціально відповідальними, бережіть себе, один одного і будьте здорові!

//