53169344 973162562873464 726415498174005248 n

Вшанували Героїв Небесної Сотні

 А сотню вже зустріли небеса.
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло
Як крила ангела, злітаючи назад ,
Небесна Сотня в вирій полетіла…

Кажуть, час гоїть рани – та це неправда. Сьогодні болить так само, як і 5 років назад. Лютий 2014-го року. Трагічні події, пов’язані з жорстоким вбивством Героїв Майдану – Небесної Сотні. То була зима, яка нас змінила. Спогади про ті події викликають дуже сильні емоції та сльози з гірким присмаком полину. Ятрить душу біль втрати. Живі не мають права забувати! Пам’ять жива! Шана жива! 
19 лютого 2019 року на базі Судилківської сільської бібліотеки проведено пам’ятний захід – Годину Пам’яті і Шани, приурочену Дню Героїв Небесної Сотні. У залі зібралися працівники сільської ради, працівники культури, сільські бібліотекарі, вчителі. Серед запрошених – активний учасник подій Майдану Бученко В.М.
Зі словами Шани і Поваги до присутніх звернулася сільський голова Котик Т.М.. «Ціною власного життя виборювали свободу для нас, українців, герої Майдану. Це вони дали шанс нам усім у побудові нової демократичної правової держави. Пам’ятаємо, ніколи не забудемо героїзм та подвиг Небесної Сотні. Що ж від нас усіх залежить? Пам’ятати! Сьогодні, завтра, завжди! Пам’ятати і шанувати подвиг! Продовжувати справу Героїв Майдану. Не збочити, бо то великий гріх буде перед ними. Хай пам’ять про Героїв єднає нас, живих, дасть нам силу, мудрість і совість бути гідними продовжувачами їхньої справи у боротьбі за незалежність та єдність нашої України», – сказала Тетяна Миколаївна. 
Учасники зібрання спілкуватися з активним учасником Майдану Бученком В.М., який розповів про події Майдану, про мужність і хоробрість друзів-побратимів, про взаємовиручку і допомогу між учасниками Майдану та допомогу для учасників Майдану небайдужих громадян з різних областей країни. 
Котик Т.М., сільський голова, вручила подарунок Бученку В.М. – хустинку-оберіг, вишиту з любов’ю гуртківцями Судилківської зош I-III ступенів. Спільно учасники зібрання створили символічні Серце Пам’яті з іменами героїв Небесної Сотні та Дерево Пам’яті з ангелочками. Прислухаємося, браття, у цей день до мови Небес. Хай до наших сердець дійде голос героїв, що одним могутнім хором до живих промовляють: “Українці! Будьте гідними! Борітеся за достойне життя!» Герої Небесної Сотні згасли, як зорі. Вони світять нам зверху, направляють своїм світлом на шлях свободи, шлях єднання та миру. Вони тримають небо…
Година Пам’яті і Шани пройшла дуже емоційно та зворушливо. 
Програму заходу підготували та взяли безпосередню участь спеціаліст з питань культури відділу освіти та культури сільської ради Тончук Н.О., провідний бібліотекар Судилківської сільської бібліотеки Захарчук В.В. разом із бібліотекарями Шевчук Н. М. та Косовською А.В., працівники культури Полянського (директор Козак І.В., художній керівник Мурга Л.О.) та Судилківського (директор Лисенко Н.В.) СБК.

//