skachannye fajly 1

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАСЕЛЕННЯ ОБЛАСТІ

Керівництво Хмельницької дільниці експлуатації повітряних ліній звертається до населення області, місцевих органів виконавчої влади по території, яких проходять повітряні лінії напругою 330- 750 кВ по яких передається електроенергія від блоків електростанцій (в тому числі Хмельницької , Рівненської АЕС) до споживачів Хмельницької області та інших регіонів України.

Постановою KM України № 203 від 04.03.1997 р. затверджені і введенні в дію Правила охорони електричних мереж, згідно яких уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються охоронні зони, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань:

для ПЛ-330 кВ – 30 метрів; для ПЛ-750 кВ – 40 метрів.

Забороняється в охоронних зонах повітряних ліній виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

– проводити будівництво, влаштовувати звалища, склади, розпалювати вогнища, накидати на проводи сторонні предмети, саджати дерева, демонтувати конструктивні елементи електроліній та інше.

Крім того слід пам’ятати, що наближення до проводів повітряної лінії електропередачі людей і механізмів, спалювання соломи, очерету, трави, зрізання дерев в охоронних зонах ПЛ. Приводить до смертельного ураження електричним струмом і вимкнення електроліній 330-750 кВ. Ці електролінії створюють електромагнітне поле, яке негативно впливає на здоров’я людей, тому час перебування в зоні впливу цього поля – обмежується.

У разі необхідності проведення будь-яких робіт (крім сільськогосподарських) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі, виконавці повинні погоджувати з Хмельницькою дільницею експлуатації повітряних ліній.

Винні в порушенні Правил охорони електричних мереж, юридичні та фізичні особи притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.

При виявленні порушень негайно повідомляти ХМЕЛЬНИЦЬКУ ДІЛЬНИЦЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ ЛІНІЙ Тел.(0382) 67-06-73

//